СУВЕНІРИ ДО НОВОРІЧНИХ СВЯТ
Новий рік - це найулюбленіше свято більшості дорослих і дітей, адже в ніч з 31 грудня на 1 січня (а в більшості країн початок року припадає саме на ці числа) трапляються справжні чудеса!
З нетерпінням, хвилюванням і радістю люди чекають настання урочистій ночі. Підготовка до свята починається заздалегідь, і до кінця грудня вже щосили виблискують вогнями вулиці міст, а в кожному домі стоїть вбрана ялинка.
Святкова атмосфера панує всюди: в будинках, магазинах, ресторанах.
Приємна новорічна метушня охоплює всіх без винятку. Люди ходять по магазинах у пошуках подарунків для своїх друзів і рідних, вибирають найкрасивіші вбрання і продумують меню святкового столу.
Далі розповімо докладніше про це свято, а також поговоримо про те, що потрібно зробити для створення тієї самої казкової атмосфери, якою славиться Новий Рік.
Історія появи свята
Корінням історія святкування Нового Року йде в Месопотамію, де зародилася традиція відзначати весняне пробудження природи, відбувалося це в березні місяці. Уже тоді веселощі тривало більше тижня. Ніхто в ці дні не працював, люди ходили на гуляння і веселі маскаради.
Пізніше звичай зустрічати Новий Рік перейняли греки, потім єгиптяни і римляни.
На яку дату випадав це свято у язичників, до хрещення Русі, невідомо досі, однак фактом є те, що святкування Нового Року збігалося з закінченням зими.
З появою нового літочислення, пов'язаного з хрещенням Русі, за святом закріпилася дата 1 березня, пізніше вона пересунулася на 1 вересня.
У 1699 році цар Петро I видав указ про святкування Нового Року 1 січня. Це було зроблено за прикладом усіх європейських країн, які жили за григоріанським календарем.
Новорічні традиції
У кожній країні свої новорічні традиції, проте є кілька святкових звичаїв, які дотримуються люди у всьому світі.
Що прийнято робити на Новий Рік?
Збиратися всією сім'єю.
Більшість людей прагнуть зустріти свято в теплій, затишній, домашній атмосфері. Підняти келихи пінливого шампанського, загадати бажання в колі рідних і друзів, посидіти за святковим столом, - саме ці речі цінуються у всіх країнах світу!
Прикрашати будинок.
Створювати святкову атмосферу в домі прийнято з давніх часів. Чим тільки не прикрашали своє житло наші предки! В основному, це було щось їстівне: яблука, горіхи, картопля і навіть яйця. Значно пізніше з'явилися скляні кулі, гірлянди та інші знайомі нам елементи декору. Сьогодні вибір новорічних прикрас настільки великий, що підібрати саме те, що зробить ваш будинок неповторним і казковим, не складе труднощів.
Дарувати подарунки.
Жоден Новий Рік не обходиться без подарунків. Так було і раніше, люди вітали один одного із завершенням старого року і початком чогось абсолютно прекрасного. А самий кращий подарунок - той, що створений своїми руками. Ми навчимося це робити!
Ознайомтесь з майстер-класами з виготовлення новорічних сувенірів за посиланнями:
Майстер-клас з виготовлення новорічної композиції
Новорічні ялинки з підручних матеріалів
Новорічна листівка власними руками "Зимова ніч"
Завдання для самостійної роботи:
На основі вивченого матеріалу створіть ескіз та виконайте новорічну листівку з паперу та природних матеріалів у форматі А4.
Комментариев нет:
Отправить комментарий