ТЕМА: МОЗАЇКА "КРАКЛЕ"

Тема: «Мозаїка «Кракле» (20 годин)

Мозаїка "кракле" - малюнки з яєчної шкаралупи На дворі ХХI століття - час нових можливостей, технологій і оригінальних стилістичних рішень. Кожен з нас бажає зробити щось незвичайне, щоб похвалитися перед рідними і друзями. Хочете усіх здивувати, тоді почніть освоювати техніку мозаїки, і вам гарантований успіх.
А тепер трохи історії
Техніка мозаїки бере свій початок ще з часів Древньої Русі. Саме мозаїкою прикрашали стіни староруських храмів і церков. Що ж виявляє собою мозаїка? Це малюнок, складений з маленьких часток, які наклеюються на яку-небудь тверду поверхню. Як правило, ще древні майстри для виготовлення мозаїки використали шматочки скла або каменів. Але якщо ви бажаєте створити мозаїку в домашніх умовах, можна використати і дешевші матеріали, приміром, крупи, кольоровий папір, ґудзики або взагалі шматочки пластиліну. Але найцікавішим матеріалом є яєчна шкаралупа. 

І знову трохи зануримося в історію. Усім відомо, що яєчна шкаралупа - досить крихкий матеріал, але саме майстри Сходу зуміли перетворити цей недолік на головне її достоїнство. Ця техніка дістала і спеціальну назву - "кракле", головною перевагою її являється неповторний ефект старовини.

Що використовується при виготовленні мозаїки "кракле"?

Ця техніка має більшою мірою позитивні моменти, адже особливо витрачатися на матеріали вам не треба. Головною є шкаралупа, яку можна знайти будинки у будь-якої хазяйки. Потрібна також і дерев'яна основа - можете використати ДВП, міцний аркуш паперу або ж картону. Природно, для виготовлення мозаїки необхідно мати ножиці і клей, пінцет, прості олівці, пензлики для клею і фарб, саму фарбу, лак і наждачний папір. Як бачите, особливих труднощів не буде. Єдиним мінусом, напевно, являється те, що довго необхідно збирати яєчну шкаралупу, але результат, який ви отримаєте, коштує таких зусиль.

Технологія виготовлення мозаїки
Як підготувати шкаралупу?
           
До початку роботи зберіть необхідну кількість шкаралупи. Матеріл треба промити теплою водою і потримати декілька хвилин в 5% розчині соди для зняття залишків жиру з поверхні. Промийте шкаралупу теплою водою, обережно видаліть внутрішню плівку.
Зверніть увагу на колір шкаралупи. Його ви вибираєте його самостійно, залежно від власної переваги,  для фарбування можна використати різні фарби, але краще всього ті, які швидко сохнуть. Тут вашим помічником стане, наприклад, рідкий акрил. Коли фарба висохне, подрібните шкаралупу. Як це краще зробити? Можна узяти два аркуші паперу, покласти між них шкаралупу і роздрібнити її за допомогою качалки. Розмір шматочків шкаралупи повинен залежати від розміру вашого майбутнього малюнка. Але, як виявляється на практиці, краще виглядають великі шматочки. Крім того, працювати з ними теж легше, адже з дрібних частин важко зробити задуманий малюнок, і вони не дадуть потрібного ефекту. Чаша з ескізом і мозаїкою з яєчної шкаралупи Після необхідно приділити увагу підготовці матеріалу, на якому розташовуватиметься сама мозаїка. Якщо використовується картонний лист, йому необхідно надати потрібної форми, визначитися з розміром, після чого нанести контури самої мозаїки.

Мозаїка з яєчної шкаралупи "Котики"

Далі слідує етап створення мозаїки. Спершу необхідно невелику частину малюнка змастити клеєм. Для цього можна використати ПВА або ж "Момент". Але при виборі майстра рекомендують віддавати перевагу першому, адже з ним якість склеювання матеріалів набагато краща. На змащену частину акуратно викладете шкаралупу. Все робіть неспішно. Спочатку використайте шматочки більшого розміру, а потім ті, що дрібніше - як і в звичайній мозаїці. Щоб все було ідеально, треба стежити, чи поєднуються шматочки за розміром і колірною гаммою. При будь-якій роботі хочеться, щоб все було як можна красивіше. Ваша мозаїка стане яскравіша, цікавіша і мальовничіша, якщо використати багато кольорів. Як правило, перевагу віддають яскравим кольорам. Викладаючи мозаїку, використайте пінцет. Так буде зручніший і швидший. Крім того, не треба, щоб шкаралупа виходила за межі малюнка, адже це виглядатиме негарно і неакуратно.  Тому в роботі треба використати маленький ніж, а краще лезо. Як тільки викладіть першу частину, приступайте до наступного сектора і так до повного завершення малюнка.
Для міцності малюнка після завершення роботи дайте мозаїці час висохнути і покрійте її шаром безбарвного лаку.
Матеріали для статті використанні з сайту http://podarkieko.ru

Пропонуюємо подивитись відео-урок:
https://www.youtube.com/watch?v=GgWg6AplaKk


Завдання для самостійного опрацювання
1. Складіть колекцію яєчної шкаралупи різного кольору та відтінків (6 годин)
2. З наданим матеріалів виберіть малюнок для  мозаїки та переведіть його на картон.
3. Виконайте мозаїку з використанням клею ПВА  (10 годин).

4.Самостійно вивчіть технологію фарбування яєчної шкаралупи та проведіть досліди з фарбування (4 години).

Комментариев нет:

Отправить комментарий