ЦЕНТР
ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ ІМ. Є.М. РУДНЄВОЇ
ВІДДІЛУ
ОСВІТИ ВИКОНАВЧГО КОМІТЕТУ БЕРДЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПЛАН-КОНСПЕКТ
ВІДКРИТОГО
АТЕСТАЦІЙНОГО ЗАНЯТТЯ
ЗРАЗКОВОГО
ХУДОЖНЬОГО КОЛЕКТИВУ
СТУДІЇ
ДЕКОРАТИВНО-УЖИТКОВОГО МИСТЕЦТВА
«ПРИРОДА І
ТВОРЧІСТЬ»
«СОЛОМИНКА
ДО СОЛОМИНКИ»
Розробила:
керівник студії
«Природа і творчість»
Паломар Галина Сергіївна
Бердянськ,
2019
Мета: визначення рівня
теоретичних та практичних знань вихованців першого року навчання основного
рівня з теми «Аплікація соломкою за зразком»
Завдання:
-
закріплення знань з основ
матеріалознавства;
-
закріплення знань з композиції на
площині;
-
виявлення рівня освоєння техніки аплікації
соломкою;
-
виховання художнього смаку, любові до
декоративного мистецтва;
-
розвиток дрібної моторики рук,
працелюбності, уваги.
Тип заняття: комбіноване,
підсумкове за темою
Форма заняття: групова
Обладнання: екран для
мультимедійної презентації, картки з завданнями, дидактичні
матеріали з теми заняття.
Час: 60 хв.
Очікуваний результат.
Вихованці
повинні знати:
-
види злакових культур;
-
будову стебла злаків;
-
механічні властивості соломки;
-
принципи побудови композиції на площині;
-
основні інструменти для аплікації
соломкою;
-
необхідні матеріали для створення
аплікації;
-
безпечні прийоми роботи з інструментами
та матеріалами.
Вихованці
повинні вміти:
-
відрізняти сорти соломки злакових;
-
готувати соломку до роботи;
-
малювати робочий ескіз;
-
компонувати деталі панно на площині;
-
правильно використовувати матеріали та
інструменти;
-
організовувати робоче місце;
Хід заняття
Вступна частина.
1.
Організаційний
момент (підготовка робочих місць, перевірка безпечної
експлуатації ТЗН, 2 хв.).
2.
Повідомлення
мети та завдання заняття (1 хв.)
Основна частина.
1.
Вступне
слова керівника : ( мультимедійна презентація «Аплікація соломкою як
вид декоративного мистецтва»).
2.
Інтерактивна
гра «Батл « Я вмію».
Вихованці
діляться на дві команди. Члени команди по одному виконують запропоновані
завдання і отримують відповідні бали за правильно виконану роботу.
1завдання: «Соломинка до соломинки»
Учасники від
команд готують соломку до роботи. Перемагає той, хто краще та швидше підготує
соломку. Переможець отримує бал. Бонусне
питання: « Чим відрізняються стебла соломки пшениці від соломки жита?»
Для інших членів
команд пропонується невеличкий кросворд «Природа» (додаток 1), гра «Перевертні»
(додаток 2)
2 завдання : «Створюємо робочий ескіз»
Учасники від
команд готують робочі ескізи для декоративного панно в техніці аплікації з
соломки. Команди вболівають за роботу і мають право підказки. Переможець
отримує бал. Бонусне питання: «Які
інструменти використовуємо для роботи над аплікацією?»
Для інших
учасників пропонуються загадки з теми. (Додаток 3).
3 завдання: «Правильно –неправильно»
Учасникам
надаються приклади заклеювання деталей. Треба визначити правильно чи
неправильно виконане заклеювання і пояснити чому. Бонусне питання: «Як виправити помилку при заклеюванні у випадку,
коли соломинки перекрили одна одну?»
4 завдання: «Композиція».
Учасники повинні
відповісти, яка з наданих компоновок панно неправильна і чому. Який основний
принцип компоновки предметів на площині? (Надається два варіанта відповідей:
потрібно вказати неправильний варіант). (Додаток 4 «Приклади композицій»).
Переможець отримує бал. Бонусне
запитання: «Яка композиція вважається симетричною?»
Підсумки
першого туру. Переможці отримують приз.
ІІ Тур. Міні –квест «Я знаю».
Команди
відшукують на території поверху листочки з номерами питань. За цими питаннями
вони по черзі дають відповіді.
Питання для команд
1.Яку соломку ми
використовуємо для роботи? Чи можна використовувати пом’яту соломку?
2. Які матеріали
ми використовуємо для основи панно?
3. Як правильно
передавати ножиці та ножі сусіду?
4. Яки матеріали
ми використовуємо для виготовлення аплікації?
5. Які
інструменти ми використовуємо для виконання панно?
6. Які позначки
ми ставимо на ескізі, щоби пояснити майбутній колір кожної деталі після
термообробки?
7.Які ви знаєте
способи прогладжування соломки?
8. Із яких інших
матеріалів можна зробити аплікацію?
Підсумки другого туру. Визначення
переможців.
Заключна
частина
Слово педагога:
« Діти, сьогодні ми з вами закріпили знання та практичні навички виготовлення
композицій в техніці аплікації соломкою.
Що вам найбільш
сподобалось сьогодні? Що нового ви дізнались про аплікацію соломкою? Яке
завдання було складним для вас?
Домашнє
завдання. Ми розпочинаємо нову тему «Аплікація соломкою за задумом». Тому вам
потрібно підготувати малюнок, картинку, Інтернет - зразок для наступної роботи.
Дякую всім, до зустрічі.
Додаток 1
КРОСВОРД «ПРИРОДА»
1. Золоті лис точки з дерева
летять
Крильцями своїми сумно шарудять.
( Листопад)
2. По небу стукотить,
гуркотить, як сто коней біжить (Грім)
3. По морю йде, а до берега
дійде – зразу пропаде (Хвиля)
4. Крил не має, скрізь літає
та й ще куряву здіймає. (Вітер)
5. Без рук ,без фарб вікна
розмальовує (Мороз)
6. Коли не має – чекають,
коли прийду – тікають (Дощ)
7. Не дід, а сивий, не
спить, а стелеться
Вкриває землю й океан, а звуть
його….(Туман)
Додаток 2
ГРА «ПЕРЕВЕРТНІ»
Вихованцям надаються картки з
зашифрованими словами. Потрібно
правильно прочитати слово.
мкалосо
|
соломка
|
ейкл
|
клей
|
ціжино
|
ножиці
|
кізес
|
ескіз
|
каробко
|
коробка
|
тонкар
|
картон
|
Додаток 3
ЗАГАДКИ
1.Вырос в поле дом –
Полон дом зерном,
Стены позолочены.
И стоит новый дом
На столбе золотом
(Колосок)
2.Пришла без красок и без кисти
И перекрасила все листья
(Осень)
3. У какого дерева
детки в шапочках?
Дуб)
4. Желтые, пушистые
Шарики душистые
Их укроет от мороза
В своих веточках…..
(Мимоза)
5.По небу ходит
Маляр без кистей,
Краской коричневой
Красит людей.
(Солнце)
Підсумкове
заняття
Зразкового
художнього колективу
студії декоративно-ужиткового мистецтва «Природа і творчість»
Дата
проведення: 28.05.19 р.
Час
проведення : 15.00-16.00
Форма
проведення: батл «Я вмію», міні-квест «Я знаю», мультимедійна презентація технології
виготовлення панно в техніці «пресована флористика».
Вступне
слово керівника.
І тур.
«Батл «Я вмію»
(Вихованці діляться на дві команди: «Першачки», та
«Юніори». В змаганнях беруть участь по одному члену команди. Питання
відповідають року навчання та віку вихованців).
1 Завдання
«Соломинка до соломинки»
Учасники від команд готують соломку до роботи.
Перемагає той, хто краще та швидше підготує соломку. Кількість соломинок різна
для різного віку дітей. Переможець отримує бал.
2
Завдання «Створюємо робочий ескіз»
Учасники від команд готують робочі ескізи для
декоративного панно в техніці аплікації з соломки з урахуванням напрямку
заклеювання деталей. Команди вболівають за роботу і мають право підказки.
Переможець отримує бал. Бонусне питання:
«Які інструменти використовуємо для роботи над аплікацією?»
3 Завдання.
«Я – художник».
Учасники повинні намалювати с заплющеними очима
картинку ( квітка, будиночок). Хто краще намалює отримає бал. Бонусне питання: «Які види фарб ви
знаєте?»
4 Завдання .
«Композиція».
Учасники повинні відповісти, яка з наданих
компоновок панно неправильна і чому. Який основний принцип компоновки предметів
на площині? (Надається три варіанти відповідей: потрібно вказати неправильний
варіант). Переможець отримує бал. Композиції відповідають рівню навчання дітей.
5 Завдання.
«Улюблені техніки».
Три учасники від кожної команди описують техніки
виконання панно, що представлені мультимедійною презентацією (відео на екрані
телевізора). Хто правильно описав технологію виконання роботи отримує бал.
Бонусне питання: «Яка техніка роботи більш складна: аплікація соломкою чи
пресована флористика?»
Підсумки
першого туру.
ІІ Тур Міні
–квест «Я знаю».
Команди відшукують на території листочки з
номерами питань. За цими питаннями вони по черзі дають відповіді.
Питання для
команди «Першачки»
1.Яку соломку ми використовуємо для роботи? Чи
можна використовувати пом’яту соломку?
2. Які матеріали ми використовуємо для основи
панно?
3. Як правильно передавати ножиці та ножі сусіду?
Який отримаємо колір, якщо змішати червоний та
синій колір, якщо змішати синій та зелений колір? (може бути підказка команди).
4. Яки матеріали ми використовуємо для
виготовлення об’ємної аплікації? ( може бути підказка команди)
5. Які інструменти ми використовуємо для виконання
панно?
6. Як можна зробити соломку кольоровою?
7. Які позначки ми ставимо на ескізі, щоби
пояснити майбутній колір кожної деталі після термообробки?
8. Відгадай загадку: «Белым шариком пушистым я красуюсь в поле чистом. Дунул
легкий ветерок – и остался стебелек», Стоит в саду кудряшка – белая рубашка,
сердечко золотое. Что это такое?»
Питання для
команди «Юніори»
1. Де і коли виникло
мистецтво «Ошибана»? Що таке «Ошибана»? (може бути підказка команди)
2. Чому панно з листя ми
називаємо «Пресована флористика»?
3. Які кольори мають умовну
назву «холоді» або «теплі»?
4. Яким стане колір, якщо в
нього додати чорну або білу фарбу?
5. Який головний закон в
композиції ми використовуємо для створення панно?
6. Відгадай загадку: Колосится в поле рожь, там, во ржи, цветок найдешь.
Ярко-синий и пушистый, только жаль, что не душистый», «Я – травянистое растение
с цветком сиреневого цвета, но переставишь ударение – и превращаюсь я в
конфетку»
7. Як треба клеїти соломку
на деталі, якщо виконуємо об’ємну аплікацію?
8. Що таке світлотінь? Де ми
це використовуємо? (підказка команди)
Підведення
підсумків ігрової програми.
ІІІ. Відео
презентація майстер-класу з пресованої флористики. Обговорення.
Підведення
підсумків заняття. Планування роботи на літні канікули.
Вручення
подяк батькам вихованців.
Заняття підготували: Паломар І.В.
Паломар Г.С.
Комментариев нет:
Отправить комментарий